EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Роналдо објави фотографија на која е само по шорцеви на јахта – светот не можеше да не го забележи овој детаљ од половина надоле „па не морал да се слика во тој момент“

Кристијано Роналдо моментно се наоѓа на одмор со семејството, и редовно објавува фотографии, а за една од нив доби прозивки од фановите.

Имено, Роналдо објави фотографии како одмора на јахта, и за речиси еден ден доби 10 милиони „лајкови“, а на една од фотографиите, се гледа дека Роналдо има лакирани нокти на нозете и поради тоа доби прозивки од фановите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano)

Според магазинот „Билд“, нема ништо контроверзно во тој потег на Роналдо бидејќи лакирањето на нокти е честа појава кај спортистите кои на тој начин се штитат од бактериски инфекции на нозете.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

МЕГА ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ЦЕНАТА НА ГОРИВАТА – од полноќ еве колку ќе чини литар

Angela

Фотографија стара три децении: Еве како изгледала Дара Бубамара пред естетските корекции

Angela

Навики кои го убиваат либидото

Angela