EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Роналдо по дебаклот: Навивачите заслужуваат подобро од ова

Манчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл во дербито против Ливерпул во кое беше поразен со убедливи 0:5.

Со овој пораз се продлабочи кризата на „Олд Трафорд“ и прашање е уште колку време раководството ќе има трпение за Солскјер. По поразот на социјалните мрежи се огласи Роналдо„Некогаш резултатот не е таков каков што сакаме. И тоа зависи само од нас затоа што никој друг не може да биде виновен. Навивачите повторно беа неверојатни и не поддржуваа. Тие заслужуваат многу подобро, а ние мораме да бидеме подобри за нив. Дојде времето“, порача Португалецот.

Манчестер Јунајтед во последните четири кола во Премиер лигата освои само еден бод.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Навивачите го свиркаа цел натпревар: Донарума плачел во соблекувална

Angela

ФОТО I Гради „до папокот“ и брадавици на мегдан на бремената Кортни Кардашијан

Angela

ГРАЃАНИТЕ ЗЕМААТ ПОВЕЌЕ КРЕДИТИ ОД ФИРМИТЕ: Станбените кредити пораснаа за 16,2 отсто

Angela