EXCLUSIVE MK
Медицина НАСЛОВНА

Руски народен лек за замастен црн дроб: Радикално го чисти, ги исфрла сите токсини

Здравјето на црниот дроб е од исклучителна важност за целиот организам и доколку истиот не функционира како што треба, загрозени се и другите органи во телото.

Замастениот црн дроб е честа појава, особено кај лицата постари од 50 години. Ако процентот на масти во црниот дроб надмине 10 отсто, тоа значи дека под итно треба нешто да преземете.

Постојат повеќе начини на лекување, а оние кои имаат мака често бараат надеж во алтернативната медицина. Еден домашен напиток познат од дамнешни времиња се прави од само две состојки, а оние што го консумирсале велат дека навистина лекува.

Како да го приготвите?

Една лажица јаболков оцет разредете ја со со малку топла вода и додајте мед по баш вкус. Консумирајте двапати дневно по една доза во период од неколку месеци.

За уште подобри резултати, овој руски народен лек слободно комбинирајте го со зелен чај, чај од глуварче и со цеден лимон.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Работи што мажите ги прават само кога се вљубени

Angela

Затвореници ископале 40-метарски тунел во Идризово

Angela

ЕМИНА ЈАХОВИЌ ЌЕ СЕ МАЖИ ЗА РАЗВЕДЕН МИЛИОНЕР – пејачката е магнет за богати момчиња, само за тајниот одмор на Малдиви искеширал 15 илјади евра! (ФОТО)

Angela