EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Сакате среќна и стабилна врска? Мажи, применете ги овие 5 совети и уживајте

Погрешно е верувањето дека повеќето жени ги прават среќни материјалните работи и подароци

Понекогаш е многу лесно да ги направиш жените среќни, но како што минуваат годините, тоа може да биде многу потешка работа. Ако сте во стабилна и долга врска, може да паднете во рутина, која може да стане здодевна, што не е добро за ниту една врска, особено љубовната.

Погрешно е да се верува дека повеќето жени ги прават среќни материјалните работи и подароци, иако малите знаци на внимание не се на одмет од време на време. Значи, ако сакате да ја израдувате вашата „поубава половина“ и да ѝ покажете дека сте секогаш покрај неа, применете ги овие пет совети.

1. Кажете ѝ дека изгледа убаво

Иако мислите така, не е полошо од време на време да ѝ кажете на партнерката дека изгледа убаво. Направете напор околу комплиментот, забележете дека новата фризура или новото парче облека изгледаат добро на неа.

Одвојте време да ја погледнете вашата поубава половина, доколку ја споменете и најмалата, навидум безначајна ситница, таа ќе биде задоволна, иако можеби нема да ја покаже веднаш.

2. Најдете време еден за друг

Многу парови, кога зборуваат за својата врска, си ветуваат едни на други дека ќе им треба време за нивната врска. Дури и ако се согласат за тоа, главно жената е таа што ги прави плановите, ги одредува датумите, настаните и местата и го организира чувањето на децата.

Затоа, бидете тој што ќе иницира вечера, а во исто време ќе се обиде да најде некој што ќе се грижи за децата, ќе избере место и време. Уште подобро од тоа е продолжен викенд само за вас двајца.

Тоа ќе ја израдува вашата партнерка многу.

3. Преземете некои обврски

Денес, жените имаат голем број обврски. Покрај грижата за домаќинството и децата, тие исто така се вработени и се грижат за својата кариера. Преземете некои обврски во домаќинството или децата.

Изненадете ја со тоа што ќе отидете на пазарење без неа или околу списокот што треба да го направи.

4. Купете ѝ нешто

Без разлика дали станува збор за букет цвеќиња, омилен кармин или сладолед, жената ќе биде задоволна со мал знак на внимание и фактот дека сте забележале што ѝ се допаѓа.

Поважно од само подарокот е гестот на подарување, кој ќе ѝ покаже дека работите напорно и размислувате за неа.

5. Прегрнете ја

Кога се вознемирени или наидуваат на одредени ситуации и проблеми, нешто што можете да направите веднаш е да ја прегрнете. На тој начин ќе ѝ покажете дека сте тука за неа и дека заедно ќе го решите предизвикот.

Прегратките се клучни за одржување на врската, дури и малите, кратки по десет секунди секој ден, велат експертите.

Во прегратка, луѓето се чувствуваат безбедно и не се сами.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

5 најдобри книги што можете да ги прочитате во еден ден

Angela

Како да познаете дека лажe?

Angela

Хороскопски знаци кои ги очекува понуда за брак до крајот на годината

Angela