EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Медицина

Само еден остров во Европа во зелената зона на новата Ковид мапа

На новата ковид мапа само Сардинија е во зелена зона.

Станува збор за Сардинија. Ситуацијата во Европа е влошена. Повеќето европски земји се наоѓаат во темноцрвена зона. Нашите соседи Грција и Бугарија се во тено црвената зона. Во истата зона се и Хрватска и Словенија.

Европскиот центар за контрола и превенција од болести (ECDC) денеска ја објави новата корона-карта која ја одразува епидемиолошката состојба во земјите од ЕУ. Мапата се ажурира секој четврток.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Е-цигарите се опасни по здравјето, предупредува СЗО и бара построги регулативи

Angela

Компир палачинки полнети со мелено месо: Солено чудо на кое секогаш ќе му се враќате

Angela

Кои се придобивките од конзумирањето спанаќ?

Angela