EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Саша Ковачевиќ се огласи откако излезе од болница: Пејачот е видно ослабен откако помина еден месец на клиника (ВИДЕО)

Поп-пејачот Саша Ковачевиќ изминатиов месец имаше здравствени проблеми поради кои се повлече од јавноста.

Во Ургентниот центар бил примен на 20 мај, откако му била лоша крвната слика и почувствувал слабост.

Саша изгледал лошо. Лекарите веднаш му го отвориле досието и го испратиле на испитување. Направени му биле детални анализи, но крвната слика не му била добра, а информацијата дека на пејачот не му е добро ја потврдија и од неговиот ПР тим.

Неколку дена подоцна Ковачевиќ е пуштен од болница на домашно лекување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sasa Kovacevic (@sashakovacevic)

– Саша повеќе не е во болница. Тој отиде дома со совет од лекар. Тој е фино и културно момче, сите имаат само пофални зборови, а и самиот призна дека не се грижи доволно за себе. Веруваме дека се ќе биде во најдобар ред и дека на прво место ќе се стави себеси – изјави тогаш близок пријател за српски Курир.

По еден месец напорна борба за да го доведе здравјето во ред, се огласи и Саша, кој им се заблагодари на сите лекари и поддржувачи за грижата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Шкорпијата ќе добие одлични вести од странство, на Лавот итно му е потребен одмор

Angela

Денот на Републиката -2 Август неработен за сите граѓани

Angela

Непланирани трошоци за Водолијата, Рибите да избегнуваат алкохол

Angela