EXCLUSIVE MK
Шоу биз

СВЕКОРОТ ЈА ОСТАВИЛ НА УЛИЦА ЗАЕДНО СО ЌЕРКАТА – водителката откри каков пекол преживеала по смртта на сопругот

Исповедта на познатата водителка е многу болна.

Николина Пишек пред единаесет месеци доживеа голема трагедија, кога ненадејно почина нејзиниот сопруг Видоје Ристовиќ, но како што самата открива, набрзо сфатила дека тоа не е единственото мачење што ја снашло во животот.

„Кога почина мојот сопруг, се најдовме на улица, буквално без ништо. Од станот во кој живеевме со Видоје не ни дозволија да ги земеме личните работи, дури ни играчките на Софија. Добив еднократен грант од близок пријател, кој ми помогна да се одржам во живот и да имам за најосновните трошоци. Знаев дека од тој момент морам да ги земам работите во свои раце, да се борам во животот, па што ќе се случи. Сепак, во ниту еден момент не помислив дека нема излез. Софија тргна на училиште во Загреб“ – вели водителката.

Ситуацијата во која се нашла по ненадејната смрт на сопругот ја научила дека нема гаранции во животот.

„Во еден миг, совршенството може да се претвори во ужасно зло, што и мене ми се случи. Веројатно е можно и спротивното, сигурно има такви случаи, но не сум слушнала за нив. Јас и ќерка ми доживеавме пекол по трагедијата, бевме малтретирани и незаштитени. Немавме сочувство од оние кои требаше да ни бидат најблиски. Морав да се справам со животните проблеми. Во такви околности, немав време да се занимавам со својата психа и поради тоа бев во голем конфликт со голем број пријатели кои ми го свртеа грбот затоа што не ја поддржаа мојата одлука да не се занимавам со себе“, вели водителката.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Лила се огласи од болничкиот кревет: Кој би рекол дека животот ќе ми се подели на ПРЕД и ПОСЛЕ оваа фотографија!

Angela

„КРИЗА ВО МЛАДОСТА“: Следбениците „удрија“ по поранешниот на Емина Јаховиќ кога видоа што прави на фотографијата со 20 години помладата нова сопруга

Angela

МУ СЕ ПУШТИ НА ТАЗЕ РАЗВЕДЕНИОТ ФУДБАЛЕР, НО ДОБИ КОРПА – една од најубавите жени на светот остана сама откако тој за жива глава не сакаше ништо (ФОТО)

Angela