EXCLUSIVE MK
Шоу биз

Северина стана редовен „гостин“ во суд, на пејачката ѝ се суди за семејно насилство – еве како го нарекувала партнерот

Пејачката Северина Вучковиќ моментално се наоѓа во Кривичниот суд во Загреб каде ѝ се суди за семејно насилство.

Имено, како што пренесуваат тамошните медиуми, на пејачката ѝ се суди за семејно насилство кое го извршила навредувајќи го својот поранешен партнер, нарекувајќи го со погрдни имиња, како сра*е и ѓубре. Инцидентот се случил на крајот на јуни 2021-ва година.

Инаку, рочиштето почна денеска во 9 часот и се уште трае.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ФОТО: Траат подготовките за крунисувањето на Чарлс Трети, се подготвува облеката за кралот кој никој не ја носел 70 години

Angela

ИМА ПРИЧИНА ДА ГО ПРЕКИНЕ МОЛКОТ, СЕ ВМЕША И ЦЕЦА – прво огласување на Анастасија по загубата на бебето (ФОТО)

Angela

Уште една причина за славење во семејството Ражњатовиќ, откако дозна дека Анастасија е бремена, Цеца вчера во куќата ја внесе оваа скапоцена работа (ФОТО)

Angela