EXCLUSIVE MK
Шоу биз

Северина стана редовен „гостин“ во суд, на пејачката ѝ се суди за семејно насилство – еве како го нарекувала партнерот

Пејачката Северина Вучковиќ моментално се наоѓа во Кривичниот суд во Загреб каде ѝ се суди за семејно насилство.

Имено, како што пренесуваат тамошните медиуми, на пејачката ѝ се суди за семејно насилство кое го извршила навредувајќи го својот поранешен партнер, нарекувајќи го со погрдни имиња, како сра*е и ѓубре. Инцидентот се случил на крајот на јуни 2021-ва година.

Инаку, рочиштето почна денеска во 9 часот и се уште трае.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

СЕ ВРАЌАЛ ОД ПОГРЕБ, ПА ГО ИЗРЕШЕТАЛЕ: Големата љубов на Карлеуша било ова „жестоко момче“, таа избегнала смрт за влакно – па му посветила песна (ВИДЕО)

Angela

ГРАНД ѝ додели на Ангелова кола од 20.000 евра, а само од нејзините гласови преку СМС продукцијата заработила вртоглава сума на пари

Angela

Врати ѝ ги патиките на внуката: Ана Бекута мета на погрдни коментари откако се појави во ШОКАНТНИ ПАТИКИ (ФОТО)

Angela