EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Сека Алексиќ како сирена: Ги истакна облините по тешката битка за слабеење (ФОТО)

Пејачката Сека Алексиќ (42) е годинешна добитничка на наградата за поп музика во Србија.

Признанието синоќа беше доделено, а Сека за оваа пригода избра долг фустан во сино-виолетови тонови, кој ја истакна нејзината фигура.

Инаку, пејачката последните месеци многу се грижи за својот изглед, а благодарение на правилната исхрана успеа да ја доведе својата линија до посакуваниот изглед.

-Штом се здебелам, гледам дека Вељко е нервозен и дека тоа го нервира. Се бореше 13 години за јас да ослабам, па реши да се откаже од тоа, а кога тоа се случи, јас ослабев. Не можам да издржам притисок и тоа негативно се одразува на мене, изјави пејачката одамна во емисијата „Магазин ин“.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Пустош во животот: Три хороскопски знаци наскоро ќе бидат „исцедени како лимон“, но ѕвездите советуваат како да ги надитрите непријателите!

Angela

ЦЕЛ СВЕТ ЗБОРУВА ЗА ОВА – братот на Шакира му одржал лекција на Пике, го претепал фудбалерот!

Angela

Дуел на векот: Bugatti Veyron против Chiron (снимка)

Angela