EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

СЕМЕЈСТВОТО ЈА ОТПИШАЛО, ОТКАКО ГО ИЗНЕВЕРУВАЛА СО НАЈДОБРИОТ ПРИЈАТЕЛ – пејачот Дарко Филиповиќ со шок тврдење, И ТОА НЕ Е СЕ!

Денеска како гром од ведро небо во јавноста се прошири веста дека пејачот Дарко Филиповиќ се разведува по 12 години брак со својата сопруга Јасмина.

Таа претходно денес за медиумите откри дека „подобро е добар развод, наместо лош брак“.

Јасмина се отселила од заедничкиот стан заедно со ќерката, а медиумите открија дека таа му пронашла пораки во телефонот, па се спакувала и си заминала.

Но, сепак се огласи и пејачот со шок информација за јавноста.

-Не знам што се треба да кажам по нејзината изјава во медиумите, освен дека ако веќе давала изјава, требало да ја каже вистината, а не да зборува она што неа и одговара, вели пејачот.

Тој додава дека ако не и е срам нека ја каже вистинската причина за разводот.

-Сите нејзини блиски ја избришаа, како што гледате мене образот ми е чист и затоа не ги менувам броевите и не бришам Инстаграм профили од срам, заклучува тој.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Кинезот кој крена 313 килограми со една нога за златен медал и олимписки рекорд

Angela

ЌЕ ПОДЗИНАТ НЕЈЗИНИТЕ ВРСНИЧКИ – Цеца за два дена полни 50 години, а кога ќе видите што облече сѐ ќе ви стане јасно, време е за провокација во „Ѕвездите на гранд“

Angela

ТРАГЕДИЈА ВО СЕМЕЈСТВОТО НА ПОЗНАТИОТ БОСАНСКИ ПЕЈАЧ – неговиот син почина на прагот пред да стане татко! (ФОТО)

Angela