EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Сеферовиќ го постигна најбрзиот гол во историјата на Лигата на Нации 🎥

Харис Сеферовиќ стана рекордер во Лигата на Нации откако во мечот помеѓу Швајцарија и Португалија ја погоди мрежата на ПОртугалците после само 57 секунди игра.

Голот со глава на напаѓачот на Бенфика беше и најбрзиот во историјата на ова натпреварување. Исто така Сеферовиќ стана и првиот швајцарски играч кој постигнал гол во првата минута после Алаин Шутер во 1988 година.

Кога во прашање е натпреварот со Португалија тој гол беше и одлучувачки затоа што Швајцарија славеше со 1:0.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Совет од стоматолози: Не е важно само кога туку и како ги четкате забите

Angela

3 најлоши особини со кои се одликува секој хороскопски знак

Angela

НА НЕБОТО СЕ СЛУЧУВА НЕШТО МАГИЧНО И ЌЕ ТРАЕ ДО 5 ЈУНИ – особено на овие знаци ќе им се исполнат сите замислени желби, еве како ќе влијае и на останатите!

Angela