EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Се огласи момчето кое ја удри Бебе Реџа во главата со телефон откако го покажа двоглавиот орел – од причината ќе подзинете, многумина се сложуваат (ФОТО)

Пејачката со албанско потело, Бебе Реџа беше погодена со телефон во глава на концерт во Њујорк.

Имено, настапот одма бил прекинат, пејачката била хоспитализирана, а напаѓачот е приведен.

Истрагата утврдила дека 27-годишно момче намерно фрлил телефон по 33-годишната пејачка.

Николас Малавгна од Њу Џерси е уапсен и обвинет за напад, а тамошните медиуми пренеле што кажал тој после инцидентот.

Тој признал го направил тоа зошто „му било забавно“.

„Се обидував да видам дали може да ја погодам на крајот од концертот, бидејќи тоа беше забавно“ – рекол тој за американските медиуми.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Изнајмила Ламборџини, па исчезнала – сопственикот нуди награда од 25.000 евра

Angela

УДАР ПО УДАР… По загубата на внуката, Цеца со грутка во грлото ја откри тажната вистина: „Се случи трагедија“

Angela

Пилешко во сос од печурки: Брза и лесна подготовка

Angela