EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Се огласи семејството на починатиот Саша Видиќ: Еве што е напишано на неговиот некролог

Модниот дизајнер и стилист Саша Видиќ почина завчера на 53-годишна возраст. Саша Видиќ во четврток на 27-ми април ќе биде погребан на Новите гробишта во Белград.

Кремирањето е закажано за 14 часот, додека половина час порано се очекува собир на ожалостени лица.

Семејството на Видиќ објави тажен некролог и ги информираше луѓето за деталите за погребот.

Саша Видиќ е роден во Хрватска во 1971 година, но од 1991 година живее и работи во Белград. Се запишал на моден дизајн на Факултетот за арт и дизајн во Белград. Но, поради тоа што немал постојан приход, морал да го напушти факултетот и да се вработи. Неговата прва креација беше фустанот на Бранка Катиќ, кој го носеше на доделувањето по премиерата на филмот „Ние не сме ангели“.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Знаци дека девојката е во право кога ви кажува дека не сте романтични

Angela

Откријте каква ви е врската низ омилените пози

Angela

„Бил преплашен“: Најмладиот патник во подморницата не сакал да тргне на пат, неговата тетка ја открила причината поради која се согласил

Angela