EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Се ожени фудбалерот Дарко Велковски – невестата смени два фустани, но сите гледаа во овој гостин на свадбата, младоженците „паднаа“ во втор план (ФОТО)

Викендов свадба правеа манекенката Тамара Чуприна и фудбалерот Дарко Велковски.

Невестата за посебниот ден смени две венчаници, една за дневната церемонија и во црква и една за вечерната прослава.

Нејзиниот сакан пак исто така направи промена во стајлингот за вечерната прослава.

Целото внимание на свадбената веселба на Чуприна и Велковски, сепак го украде нивниот син Ведран што беше и очекувано.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Астролозите го одредија најдобриот датум за венчавка во 2022 година – Еве кој е тој

Angela

Напиток за слабеење кој им е омилен на Русинките

Angela

ФОТО: Таа е вљубена во својот мерцедес, ама некој постојано и го краде знакот – српската пејачка на маки, ќе го продаде овој „ѕвер“

Angela