EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Се поразгорен е пожарот над Пехчево

Сериозна е состојбата околу Пехчево. Како што ветрот се засилива така се зголемува и интензитетот на пламените јазици кои се повеќе ја голтаат боровата шума. Густиот црн чад се шири накај градот.

-Тука утрово делуваше хеликоптер на Армијата, кој што се повлече за дотур на гориво и истиот повторно ќе се врати да дејствува, да продолжи со гаснење на пожарот, изјави Ангелов.

Други активни пожари во овој момент има во Валандово, во месноста Погана, кој исто така зафаќа поголема површина со ниско стеблесто растение. Потоа, во кумановското село Коњув, околу селото Мурашав во Кратово, пожар има и во Прилеп, поточно на Плетвар, и уште еден пожар во Делчево.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Девојката на Огнен Амиџиќ ја покажа мајката – дефинитивно од неа ја наследила убавината, има професија која сите ја посакуваат (ФОТО)

Angela

Барди во друштво на Роналдо, Мендиета, Ди Стефано, Негредо..!

Angela

Еве зошто треба редовно да консумирате дуњи

Angela