EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Се породи македонската водилка – го роди својот втор син, па објави фотографија од болница откривајќи го името (ФОТО)

„Добредојде Симон! Нашето ново поглавје како семејство со четворица започна на денот на мајките, 14-ти мај. Поубав датум не можеше да одбереш за твоето доаѓање“, напиша водителката Цеце Тодосовска, а сега ја објави и првата фотографија од болница.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cece T. (@cecetodosovska)

Водителката на „Утринска на Телма“, Цеце Тодосовска, на 14-ти мај го роди својот втор син, Симон. Таа на Инстаграм објави фотографија од рачето на бебето со емотивна порака. „Добредојде Симон! Нашето ново поглавје како семејство со четворица започна на денот на мајките, 14-ти мај. Поубав датум не можеше да одбереш за твоето доаѓање“, напиша Цеце.

Дека се породила, претходно открија нејзините колеги од утринското шоу, кои објавија фотографија на која јадат мекици за раѓањето на бебето. Симон е второ дете на Цеце и нејзиниот сопруг Стојан. Тие веќе го имаат синот Бодан, кој во февруари наполни 2 години.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ова се трите најемотивни хороскопски знаци, дали сте меѓу нив?

Angela

Aнастасија Ражнатовиќ ја доживеа тажната судбина на мајка си: И Цеца го загубила бебето месец и пол пред свадбата

Angela

Во тек е етапната исплата на августовските пензии

Angela