EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

СЕ ПОЈАВИ ПРВПАТ ПО СЕМЕЈНАТА ТРАГЕДИЈА – Јелена Томашевиќ во црнина од глава до пети, но еден детаљ на нејзината облека откри сѐ (ФОТО)

Пејачката Јелена Томашевиќ за првпат се појави во јавноста по семејната трагедија.

Имено пејачката по загубата на својот татко само пред неколку дена, се појави  на доделување на едни музички награди во Србија.

Таа за оваа прилика носела црн елегантен фустан со бела јака.

Инаку таа за медиумите зборуваше за наградата и одговараше на најразлични прашања, но одби да зборува за смртта на нејзиниот татко.

Таа неодамна преку фотографии се прости од својот татко на Инстаграм.

-Добри мој тато. Веќе неколку дена не можам да поверувам дека ова е реалност, дека си замина. Знам дека си меѓу ангелите, бидејќи такви добри луѓе како што си ти тоа го заслужуваш. Ти благодарам што секогаш веруваше во мене, ти благодарам на љубовта и поддршката низ целиот живот. Поубав подарок од тоа не можев да добијам. А сега патувај во светлината, пушти го својот убав глас да се слушне низ вселената. Те сакам засекогаш мој ангел чувар.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

А, дали знаете што добива победникот на Евровизија? На многумина не им е верно, особено од тоа што го добила Марија Шерифовиќ!

Angela

ПРОКОЦКАЛ ПАРИ КОЛКУ ДА КУПЕЛ ЦЕЛА НАСЕЛБА И НЕ МУ Е КРИВО – Аца Лукас не жали за изгубените милиони, добро слушнавте МИЛИОНИ!

Angela

ТОРТА НА НЕКОЛКУ КАТА И ПОДАРОЦИ НА СИТЕ СТРАНИ – прославата не можеше да се одложи и покрај трагедијата која ги снајде (ФОТО)

Angela