EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Се преврте автобус со патници кај Битола

Автобус со кој се превезувале работници од „Кромберг и Шуберт“ од индустриската зона Жабени кај Битола, утрово околу 6:30 часот се превртел.

Според првичните информации кои ги пренесе локалниот медиум „апла.мк“, во него биле работниците кои излегле од трета смена, како и дека има пет повредени, но тие се надвор од животна опасност.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Да пиете кафе веднаш штом станете не е добро: Слушнете важно предупредување на лекарите

Angela

Што кажува начинот на кој се држите за рака со партнерот за вашата љубовна врска?

Angela

Не се размислува за ограничување на цената на ПЦР тестовите и по најавите за нови мерки?

Angela