EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Се преврте автобус со патници кај Битола

Автобус со кој се превезувале работници од „Кромберг и Шуберт“ од индустриската зона Жабени кај Битола, утрово околу 6:30 часот се превртел.

Според првичните информации кои ги пренесе локалниот медиум „апла.мк“, во него биле работниците кои излегле од трета смена, како и дека има пет повредени, но тие се надвор од животна опасност.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ќе започне ли употребата на биоразградливите кеси од 15 денари од среда?

Angela

1.210 нови случаи на Ковид 19 – пријавени 32 починати лица

Angela

Петмина загинати на аеродромот во Кабул

Angela