EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА СПОРТ Фудбал

Се продава првиот потпис на Меси – цената од ден во ден расте! (ФОТО)

Лионел Меси е еден од најдобрите фудбалери во историјата. Аргентинската ѕвезда има голема вредност на пазарот, а неговиот автограм чини многу повеќе од другите.

Компанијата „Голдин Аукшн“ го постави на аукција првиот потпис на Меси од 1995 година, а станува збор за потпис на членската картичка на Њуелс Олд Бојс.

Почетната цена на аукцијата беше 10.000 долари, меѓутоа веќе е надмината и во момнетов изнесува 36.000 долари.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ТОРТА НА НЕКОЛКУ КАТА И ПОДАРОЦИ НА СИТЕ СТРАНИ – прославата не можеше да се одложи и покрај трагедијата која ги снајде (ФОТО)

Angela

Факти за парите што не сте ги знаеле

Angela

Ал Пачино повторно ќе стане татко на 83 години, неговата девојка (29) е во осмиот месец од бременоста

Angela