EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

СЕ СЕЌАВАТЕ НА ИЛМА КАРАХМЕТ: На 2-ри мај го прослави 23 роденден, нема шанси да ја препознаете (ФОТО)

Младата босанска пејачка Илма Карахмет на 2-ри мај го прослави својот 23 роденден, а во оваа прилика на социјалните мрежи сподели серија фотографии и видеа каде покажа мал дел од прославата.

Илма за роденденската прослава носеше елегантен бел костум, а комбинацијата ја искомбинира со раскошен накит и беспрекорна шминка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ILMA KARAHMET (@ilmakarahmet)

Бројни следбеници и испратија честитки за роденденот, но и комплименти за нејзиниот изглед. „Блескаш“, „Прекрасна дама“, „Убава како русокоса“, „Никогаш поубава“, „Изгледаш совршено“, „Се доведе до совршенство“, напишаа фановите во коментарите. Инаку, Илма на сцената се појави пред 10 години кога се претстави на натпреварот X Factor Adria каде публиката и жирито веднаш ја забележаа како девојка со исклучителни вокални способности.

Една година подоцна, пејачката го објави својот прв спот за песната „Сјети се“. Во јули 2018 година, на 18-годишна возраст, Илма се омажи за својата партнерка Седин Лакачи, а истата година се појави во шоуто „RTL Zvijezde“ каде што победи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ILMA KARAHMET (@ilmakarahmet)

Таа во споменатата емисија освоила 100.000 куни , а со својот глас го воодушевила познатото дизајнерско дуо на брендот „DSquared2“ со кои има голема дружба и неколкупати пеела за нив на приватни забави. Кон крајот на минатата година ја претстави песната „Гинем поносно“, а наскоро треба да го објави и својот прв албум на кој работеше изминатите неколку месеци.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ILMA KARAHMET (@ilmakarahmet)

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ал Пачино раскина со девојката три месеци откако добија син

Angela

Дневен хороскоп за 1. септември 2021 година

Angela

КОСОВО И АЛБАНИЈА СЕ БРАТ И СЕСТРА, А НИВНАТА МАЈКА Е „ГОЛЕМА АЛБАНИЈА“ – албанската претставничка на сцената настапи со целото семејство (ВИДЕО)

Angela