EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Свет

Се урна приватен авион во Милано, 8 жртви

Мал приватен авион се урна во празна зграда во предградието на Милано, северна Италија, при што загинале сите осум лица, соопшти полицијата.

Авионот, кој полетал од градскиот аеродром Линате во Милано, се упатил кон островот Сардинија, соопштија властите. Несреќата се случи непосредно пред приградската метро станица. Луѓето во областа можеле да ја слушнат експлозија кога авионот се удрил двокатната зграда, која била празна, бидејќи се реновирала.

Пламените јазици и чадот се гледале во воздух, а неколку возила паркирани покрај улицата се запалиле, велат сведоци, но освен оние кои се превезувале во авионот, нема други жртви.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Советот на амбасадори бара од надлежните да дадат детални информации за пожарот во тетовската болница

Angela

И ПОНАТАМУ ГИ ПЛАЌАМ ГРЕШКИТЕ… српската кошаркарка му праќала голи фотографии на поранешното момче, па сега Телеграм ГОРИ – сите ја видоа ваква!

Angela

Убиство во струмичко

Angela