EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

СЕ ЈАВИ И КАРЛЕУША ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО БЕЛГРАД: „Ова е предупредување за сите нас“ (ФОТО)

Трагедијата што се случи вчера во Белград, во која момче уби девет лица на училиште, меѓу кои осум деца, ја остави јавноста во шок. По тој повод се огласи и Јелена Карлеуша која испрати навистина потресна порака.

– Црн ден за Србија. Невидена трагедија. Наши деца страдаа. Од рака на дете. Детето уби осум деца а има и такви кои се борат за живот.

Детето го зело пиштолот од татка си и со список за отстрел тргнало во основното училиште. Детето не промаши. Детето убивало мирно и ладнокрвно. Детето било одличен ученик и од добро семејство. Детето не покажа милост.

Нека биде ова предупредување во каков свет живееме и како ова лудо време влијае на нашите слабости. Насилството со кое се бомбардираат децата од сите медиуми, од сите животни структури го зеде данокот.

Ова е предупредување за сите нас. Сочувство до семејствата на децата кои ги загубија животите, нека Универзумот им даде сила во оваа трагедија… и ако постои некаква правда, сите деца кои во овој момент се борат за живот нека преживеат како и нивната наставничка – напиша Карлеуша.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ИМАЛО ЗОШТО ЈА КРИЕ ОД ЈАВНОСТА – кога светот дозна колку години има девојката на Халанд таа со право ги избришала социјалните мрежи (ФОТО)

Angela

Во календарот имаме една грешка, сте ја забележале ли до сега?

Angela

WhatsApp може да го промени начинот на кој луѓето се пронаоѓаат едни со други на апликацијата

Angela