EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ НАСЛОВНА Свет

Силен земјотрес во Медитеранот, во близина на островот Крит

Силен земјотрес утрово во 7:32 часот, го стресе јужниот дел на Грција. Земјотресот бил со интензитет од 5,9 степени според Рихтер, и се случил во Медитеранот.

Земјотресот бил во близина на островот Крит, кој е погоден од земјотрес во последните месеци, и имаше материјални штети и една жртва.

Земјотресот бил со епицентар од 298 километри источно од Крит, на длабочина од 60 километри.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

До крајот на јуни доаѓаат нивните 5 минути: Два хороскопски знаци нема да знаат што да прават од толку изненадна среќа

Angela

ХАОС НА ОВОЈ ГРАНИЧЕН ПРЕМИН ВО ЗЕМЈАВА – колони возила се упатуваат на споен викенд во оваа држава (ФОТО)

Angela

Неверојатниот Бензема на чекор до рушење на рекорд на Роналдо

Angela