EXCLUSIVE MK
Занимливости НАСЛОВНА

СИМПСОНОВИ ПАК ЈА ПРЕДВИДОА ХАВАРИЈАТА? Еве ја епизодата каде Хомер вози подморница и посетува еден стар брод (ВИДЕО)

Епизода на „Симпсонови“ во која главниот лик Хомер Симпсон вози подморница ги разбранува социјалните мрежи, но и љубителите на теории на заговор. Дали „Симпсонови“ го предвидеа она што се случува со подморницата „Титан“?

Во епизодата од 17-та сезона емитувана во 2006 година Хомер се вози со подморници со човек за кој мисли дека е неговиот вистински татко. Тие прво одат да посетат еден шпански брод со богатство, а потоа Хомер се губи следејќи една блескава риба. Тој ја губи свеста бидејќу му снемува кислород, а потоа се буди во болница по три дена за да дознае дека човекот (Мејсон) со кога патувале не му е вистинскиот татко.

Не е првпат во Симпсонови да се појавуваат настани кои се случиле подоцна, како на пример, кампањата на Доналд Трамп за претседател на САД. Сепак, квалификациите дека се работи за некакво предвидување општо се сметаат за неточни и за теорија на заговор.

Погледнете ја епизодата со подморницата:

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ЈСП: Студентите од државните факултети во Скопје имаат право на бесплатен билет

Angela

НИКОГАШ ПОЛЕСНО ДЕПИЛИРАЊЕ НА НАДУСНИЦИТЕ! Направете ја оваа ШЕЌЕРНА ПАСТА сами и безболно ослободете се од влакната!

Angela

Италија го блокираше „Chat GPT“ заради заштита на приватноста

Angela