EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

СИТЕ ГЛЕДАА ВО НЕА, А МАЛКУМИНА ЗНААТ НИЗ КАКОВ ПЕКОЛ ПОМИНАЛА – животот не ја поштедил водителката на Евровизија (ФОТО)

Алиша Диксон, освен како пејачка, таа е и долгогодишен член на жирито во британскиот „Х“ фактор, а луѓето ширум Европа можеа да ја видат синоќа, како една од трите водителки на првото полуфинале на Евровизија.

Насмеана и расположена синоќа ја воодушеви публиката, но нејзиниот живот, иако можеби сега изгледа убав, не бил секогаш таков, пренесуваат европските медиуми.

Родителите на Алиша се развеле кога таа имала само четири години. Нејзиниот татко се отселил, а таа го опишала нејзиниот живот во тоа време како нефункционален.

Од осум до десет години гледала како мајка си поминува низ малтретирање и насилство од партнерот и поради тоа се чувствувала беспомошна.

-Беше страшно да видам дека тоа и се случува на мајка ми, а нема ништо полошо кога како дете не можеш да ја заштитиш личноста што ја сакаш најмногу на светот – рече таа во една прилика, а потоа додаде:

– Бестрашно одите во светот кога доаѓате од љубезна, поддржувачка, безбедна семејна средина, но ако доаѓате од дисфункционално семејство каде гледате агресија, насилство и анксиозност, тогаш како дете ќе преземете многу од тие чувства… Сакам да се погрижам моите деца никогаш да не бидат изложени на работите што ги видов.

Таа денес е во хармоничен брак со танчерот и кореограф Азука Оноње и имаат две ќерки Азура Сиена (10) и Анаја Сафија (4). Сепак, ниту нејзиниот љубовен живот не бил секогаш одличен.

Пред Азука, таа беше во брак со раперот МЦ Харви од англиската група „So Solid Crew“.

Тие се забавуваа од 2000 година, а се венчаа во 2005 година, но се разведоа само една година подоцна, бидејќи нејзиниот сопруг имаше афера со поп-ѕвездата Јавина, со која доби дете во 2008 година.

– Јас сум многу воздржана личност и секогаш се трудам да не се премине границата помеѓу она што е работа и она што е мое. Така беше тешко и тешко да се помине низ болни работи кога сте во очите на јавноста. Но, верувам дека сè се случува со причина и исто така мислам дека немаше да бидам личноста што сум денес да не доживеав некои работи што ги имам – изјави еднаш Алиша.

Алиша повторно ќе ја видиме утре, во втората полуфинална вечер на Евровизија и нема сомнеж дека таа повторно ќе успее да ја расположи и насмее публиката.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ПРИСТИГНУВА ПОЛНА МЕСЕЧИНА ВО ЈАРЕЦ Овие знаци ги очекува ХАОС – ако сакате да постигнете УСПЕХ, тогаш треба да направите ЕДНА РАБОТА

Angela

Интересни факти за Токио

Angela

Причини поради кои жените плачат за време или по сексот

Angela