EXCLUSIVE MK
Фудбал

СКАНДАЛ во Премиер лигата: Судија удри играч на Ливерупул (ВИДЕО)

Не престануваат реакциите после фантастичниот натпревар помеѓу Ливерпул и Арсенал кој заврши нерешено, 2-2. Овојпат во главна улога е помошникот судија Константин Хакидакис кој со лакт го удри левиот бек на Ливерпул, Ендрју Робертсон.

Настанот се случил на полувремето од натпреварот, веројатно Робертсон нешто приговараше, а Хакидакис, како што може да се види од видеото го удри играчот на Ливерпул.

Овој момент го немаше на официјалниот видео пренос, но сепак, се појави снимка. Фудбалерите реагираа, но главниот судија не презеде ништо. Од англиската асоцијација на официјалните лица, изјавија дека го разгледуваат случајот и дополнително ќе донесат одлука.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Барселона му даде отказ на Куман со отштета од 12 милиони евра

Angela

Се соблече српскиот фудбалер во Дубаи: Срцата на девојките останаа „скршени“ откако го видоа овој детаљ на неговото тело – и МАЖИТЕ ЌЕ СЕ ЅВЕРАТ (ФОТО)

Angela

(ФОТО) „10 е многу посебен број како што си ти!“ – Лука Модриќ во прегратка со својата ќерка

Angela