EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Слаткото девојче кое го освои Балканот денес е вистинска убавица: Еве како изгледа шармантната Лена (ФОТО)

Кога во 2014-та година за прв пат се појави на сцената на еден од најпопуларните детски музички натпревари „Пинкови ѕвездички“, преслатката, десетгодишна Лена Стаменковиќ ги освои срцата на целата јавност.

Со изведбата на песната „Ако вредеше нешто“, таа ги шармираше публиката и жирито, па стигна до финалето.

По натпреварот таа оствари уште еден нејзин сон, а тоа е да се испроба во актерството и беше дел од театарска претстава, но и покрај тоа немавме можност често да ја гледаме харизматичната девојка во јавноста.

Колку е променет изгледот на Лена Стаменковиќ после толку години? Слаткото девојче кое го освои Балканот денес е вистинска убавица.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ВЕЧЕРВА ПОГЛЕДНЕТЕ КОН НЕБОТО – првата среда по Велигден има посебна моќ, еве што треба да направите кога ќе се смрачи

Angela

Хороскопски знак чии претставници се најпозитивните луѓе

Angela

КАРЛА, ВЕРОНИКА, ФРАНЧЕСКА, „БУНГА-БУНГА“… Колку љубови имаше Силвио Берлускони?

Angela