EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА НАСЛОВНА Хумор

Смешно видео: Како е да се биде родител? (видео)

Кога Естер и Тед Андерсон одлучиле да направат музичко видео во кое ќе бидат вклучени сите фази на родителството од почетокот до крајот, знаеле дека ќе имаат многу работа. Морале да направат совршена монтажа која е соодветна на секоја фаза од родителството – од бременоста до гушкањето со бебето – сето тоа во согласност со мелодиите на неколку песни. Го објавиле видеото на нивниот блог и добиле многу позитивни реакции.

Видеото трае околу 2 минути, а сигурно ќе предизвика родителите да речат: „Да, сме го поминале ова“, за секоја ситуација.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ГО ДРЖАТ ОД ДВЕТЕ СТРАНИ ЗА РАМЕНАТА ДА НЕ СЕ СРУШИ НА ЗЕМЈА – познатиот пејач го погреба синот, познатите колеги се давеа во солзи! (ФОТО)

Angela

Дарежливост на Универзумот: Три хороскопски знаци ќе станат по чудо богати до почетокот на јуни

Angela

Му купила „Тоблероне“ на својот син: Еве каква скриена слика тој приметил на кутијата

Angela