И во четврток ќе се задржи променливо облачно и студено време со повремени слаби врнежи кои на повисоките места и на планините ќе бидат од снег.

Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Утринските температури наместа ќе се спуштаат под нула.