EXCLUSIVE MK
ЗАБАВА Занимливости НАСЛОВНА

Соборен рекордот во менување автомобилски гуми

Познатиот австриски синџир сервиси за автомобили „Среќен автомобил“ (Lucky Car), на мајсторот Остоја Матиќ, влезе во Гинисовата книга на рекорди.

Имено, младите кои се на пракса таму, отсега се и официјално најбрзи во светот во менување на сите четири гуми на патнички автомобил. Се работи за Стефан Кузмиќ, Џафар Расул, Мерт Батмаз, Абдула Абдула, Димитриј Лафазанис и Адријан Мандиќ, коишто ги сменија сите четири гуми за точно 49,03 секунди.

Тимот на „Среќен автомобил“ со тоа го урна претходниот светски рекорд од 58,43 секунди.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид го напушти фудбалот – се ожени со богаташка која е 18 години постара од него и стана милионер (ФОТО)

Angela

Поза која ги излуде сите: Ги плаши мажите, жените ја обожуваат, а секој би ја пробал

Angela

4 работи кои секој маж потајно ги посакува во текот на сексуалниот однос

Angela