EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Советот на амбасадори бара од надлежните да дадат детални информации за пожарот во тетовската болница

Советот на амбасадори соопшти дека очекува надлежните институции на државата да дадат со детални информации пред јавноста за причините кои доведоа до пожарот во модуларната болница во Тетово.

Советот на амбасадори со голема болка и тага ја прими веста за пожарот во модуларната болница за Ковид-19 во Тетово каде имаше загинати и повредени лица. Советот на амбасадори на семејствата на загинатите во пожарот им упатува најдлабоки сочуства и болката и тагата ја дели со нив и на повредените им посакува брзо и успешно закрепнување, стои во соопштението.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

КАФЕ НА СТАПЧЕ! Одличен освежителен десерт, на кој со задоволство ќе му се враќате, особено во топлите летни денови

Angela

Мечка истрчала на автопатот Тетово-Скопје и предизвикала сообраќајна незгода

Angela

ФОТО: Софија Милошевиќ во шопинг без градник, мажите во транс

Angela