EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Советот на општина Тетово прогласи тридневна жалост

Во вчерашната несреќа при пожар во ковид центарот во Тетово загинаа вкупно 14 лица.

Советот на општина Тетово прогласи три дена жалост. Меѓу починатите нема медицински персонал. Од Министертвото за здравство информираат дека во ковид центарот за време на пожарот имало вкупно 26 пациенти, останатите 12 се на лекување во тетовската болница. Во тек е вонредна седница на владата за пожарот, откажани се сите настани за денеска. Инаку до раните утрински часови, обвинителите сослушаа вработени во модуларната болница со цел да се утврдат причините за пожарот.

Во Тетово е Михајло Видимлиски, целосниот извештај погледнете го во видеото.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Поранешната на Аца Лукас ги остава мажите без здив: Соња го прослави роденденот во секси издание (ФОТО)

Angela

На секоја цигара ќе има предупредување за опасностите од тутунот- оваа земја прва ги воведува ознаките

Angela

НЕРАЗДЕЛНИ ДРУГАРСКИ СЕ ОД 12 ГОДИШНА ВОЗРАСТ – оваа позната актерка ќе и биде кума на Анастасија Ражнатовиќ на свадбата (ФОТО)

Angela