EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Медицина

Совршен пијалак за пушачите кој ги чисти белите дробови

Овој пијалак се консумира два пати дневно и го чисти вашиот организам за неверојатно брзо време. Пушењето е една од најштетните навики на човекот. Цигарите имаат негативен ефект врз сите органи во телото. Одредени здравствени состојби како бронхит и астма се тесно поврзани со пушењето цигари.

Некои медицински стручњаци го препорачуваат овој пијалак кој ги намалува нус-појавите од пушењето цигари. Напитокот е природен и може да си го направите дома. Особено е корисно за луѓе кои пушат повеќе од 5 години.

Состојки:

2 мали лажички куркума
1 мал корен од ѓумбир
2 л. вода
400 гр. лук – исчистен и пресечен на четвртинки
400 гр. шеќер, бел или кафеав

Постапка:

Прво ставате ја водата да зоврие. Додате го шеќерот и останатите состојки. Оставете да се вари на потивок оган околу 5 минути, потоа тргнете и оставете го да се олади на собна температура. Содржината чувајте ја во фрижидер.

Како се користи:

Треба да пиете по две лажички од овој природен напиток наутро на гладно и две лажички навечер после последниот оброк.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Ова се симптоми на мистериозна болест која се шири меѓу децата: Уништува еден орган

Angela

23 минути зимска јога за опуштање и слабеење

Angela

Мешавина што ја забрза работата на вашите црева

Angela