EXCLUSIVE MK
ЗДРАВЈЕ Исхрана

Сок од состојки кој ги олеснува симптомите на алергија

Симптомите на алергија на полен може да бидат многу непријатни, а лековите може да предизвикаат низа нуспојави. Една од билките кои создаваат алергија во овој период е амброзија.

Зрната со полен од амброзија може да предизвикаат кивање, црвенило на очите, отежнато дишење.

Ако сакате да се ослободите од тие симптоми на природен начин, пробајте го овој вкусен сок кој делува противвоспалително и ги отвора дишните канали.

Потребни состојки:

1 поголем морков

1 јаболко

Парче целер

Половина помало цвекло

Начин на подготовка:

Исечкајте го овошјето и зеленчукот и исечкајте го на парчиња. Префрлете ги состојките во соковникот, а потоа во стаклен бокал. Може да го пиете на празен стомак или меѓу оброци.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Овошни плодови за хидрирано и здраво тело

Angela

Нова студија открива дали можеме да се заразиме двапати со омикрон варијантата

Angela

Како да го подобрите железото

Angela