EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија

Сончево време и до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претежно во јужните делови ќе има зголемување на облачноста и појава на локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од источен правец кој во југозападните делови краткотрајно ќе засилува. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 18, а максималната ќе достигне од 23 до 29 степени. UV=5

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 17, а максималната ќе достигне до 29 степени.

Во четврток ќе има локална појава на краткотраен дожд и ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од источен правец. Потоа се очекува стабилно и потопло време.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Изгоре жива спасувајќи ја мајка си во тетовската модуларна болница

Angela

МОН: Од 1ви до 31ви октомври втор рок за аплицирање за субвенциониран студентски оброк

Angela

Кризата ги погоди прехрамбената и агро индустријата

Angela