EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Сончево време со температури до 32 степена

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец, информираат од УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 16, а максималната ќе достигне од 26 до 32 Целзиусови степена. УВ=8

Во Скопје, претежно сончево. Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне до 30 степени.

В петок попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. В сабота ќе дува засилен северен ветер, а во планинските подрачја ќе има услови за краткотраен дожд.

Потоа во следните денови ќе биде претежно стабилно и топло со слаб до умерен северен ветер.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Катица Јанева ќе бара одложување на затворската казна

Angela

„Разбудете ја“ кожата со лубеница: Ја смирува иритираната кожа и го намалува црвенилото

Angela

ОСВОИ ЧЕТИРИ МИЛИОНИ НА ЛОТАРИЈА – семејството веднаш се откажа од него

Angela