EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Сончево и топло време со мала до умерена локална облачност

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.
Утринската температура ќе се движи од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 31 до 37 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Во Охрид, сончево со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната максимална температура ќе достигне до 31 степени.

Во среда во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Изолирана појава на нестабилност претежно во планинските подрачја се очекува и во четврток. Ќе дува умерен, а во западните делови засилен ветер од југозападен и западен правец. Дневната температура ќе биде во опаѓање. Потоа во следните денови се очекува претежно стабилно и потопло време.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ТЕЈЛОР СВИФТ СЕ ЗАКАШЛА ПРЕД 60 ИЛЈАДИ ЛУЃЕ, А ТИЕ СЕ ЗАЛЕДИЈА ОД ЗБОРОВИТЕ ПОТОА: Боже мој дали виде некој од вас што се случи? (ВИДЕО)

Angela

ЕДНА НЕДЕЛА ПРЕД ВЕЛИГДЕН – денес е Цветници, еве што треба да знаете за празникот кој е предвесник на најголемиот идната недела

Angela

Маж од Тетово направил дрска измама, бидете внимателни и вие

Angela