EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Сончево и топло време со температура до 35 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14, а максималната ќе достигне од 26 до 35 степени, информира УХМР.

Во Скопје, претежно сончево и топло слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 10, а максималната ќе достигне 32 степени.

До петок ќе се задржи стабилно и топло време. В сабота ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Од недела температурите ќе бидат во постепено опаѓање.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ГО РАСТРЕСЕ ЗАДНИКОТ: Теа Таировиќ во танга на настап во НОЌЕН КЛУБ (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Angela

Овие нови опции штотуку пристигнаа на Messenger и Instagram

Angela

Кардио сепак не е потребно за губење на тежината?

Angela