EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Сончево и топло до 34 степени

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималните температури ќе бидат во интервал од 7 до 16, а максималните ќе се движат од 27 до 34 степени. УВ индексот ќе изнесува 8, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје ќе преовладува сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималните температури ќе се спуштат до 14, а максималните ќе достигнат до 32 степена.

Во следните денови во земјава ќе преовладува многу топло време со позначителен пораст на температурите. Ќе дува слаб до умерÐ �н, а повремено и засилен северозападен ветер. Во попладневните часови ќе има услови за локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во средината на седмицата.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Шарл Мишел ќе ја посети Македонија

Angela

Дневен хороскоп – овој знак љубовта да ја остави на страна, а особено овој знак да внимава на своето здравје

Angela

СЕКОГАШ Е ВО ЧЕТВРТОК – ни доаѓа голем празник, ова никако не смеете да го направите задутре, особено на жените им е ЗАБРАНЕТО една работа!

Angela