EXCLUSIVE MK
Македонија

Сончево и топло- метеоролозите со прогноза за наредните неколку дена

Сончево и многу топло време со мала локална облачност најавуваат синоптичарите за денес. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната од 32 до 39 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Во Скопје, слично време со минимална температура до 19 степени и максималната  до 38 степени.

Топлото време ќе се задржи до среда попладне кога се очекува дестабилизација со локален пороен дожд, грмежи  и умерен до засилен северен ветер. Дневната температура од четврток ќе се намали за неколку степени.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Неуромедика поддржувач на македонскиот фудбал во Порто: Одиме на СП (фото + видео)

Angela

Повторно високи температури, сончево и многу топло

Angela

Расте бројот на нови случаи на Ковид-19, има и починати

Angela