EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Сончево со мала локална облачност

Денеска се очекува сончево време со мала локална облачност. Во раните претпладневни часови по одделни котлини ќе има појава на слаба магла.

Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне од 14 до 20 степени.

Во Скопје, времето ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Максималната температура ќе достигне до 18 степени.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

НЕЈЗИНАТА ЌЕРКА ПОМИНУВА НИЗ ПЕКОЛНА БОЛЕСТ – зад насмевката на оваа водителка на Евровизија се крие тажна животна судбина (ФОТО)

Angela

НАПОЛНЕТЕ СИ ГО ПАРИЧНИКОТ ОВОЈ ВИКЕНД – доколку планирате да одите на споен викенд во Грција овие НОВИ цени мора да ги имате на ум!

Angela

За да бидат максимално задоволени, жените сакаат сексуалниот чин да трае подолго

Angela