EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Сончево со температури до 33 степени

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец кој долж Повардарието повремено ќе се засилува.
Во Скопје слично време, со температура од 15 до 28 степени. Маврово 20, Охрид 26, Битола 29, Крива Паланка и Берово 25, Кавадарци 31, Дојран 33.
Како што соопшти УХМР, од денеска ќе биде претежно стабилно и сончево со слаб до умерен северозападен ветер, кој долж Повардарието ќе засилува в среда и четврток. В среда ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд проследен со ветер. Во овие денови наутро, особено во посеверните делови ќе биде посвежо.Минимална температура ќе се движи од 9 до 19 степени, а максималната од 20 до 34 степени.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Почина 17-годишен фудбалер на Јувентус (ФОТО)

Angela

УТРЕШНИОТ ДАТУМ Е КЛУЧЕН ЗА ТРИ ЗНАКА – еве за што треба да бидат подготвени откако Меркур ќе влезе во Близнаци!

Angela

Уште 89 нови случаи на ковид-19 од 1.760 тестови, нема починати

Angela