EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Сончево со умерена облачност, попладне со услови за краткотраен пороен дожд

Времето денеска ќе биде сончево и малку потопло со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има услови за изолирана нестабилност со краткотраен пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12, а максималната ќе достигне од 21 до 26 степени.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне 24 степени.

Времето во понеделник попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи ќе биде на повеќе места, а од вторник следува период на променливо облачно и значително посвежо време со повремени врнежи од дожд кои во вторник, кога ќе преовладува облачно време, ќе бидат пообилни.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

ВИДЕО: Упс, Ева Лонгорија ја тргна раката на Бајден од чудната прегратка

Angela

СЕКОГАШ Е ВО ЧЕТВРТОК – ни доаѓа голем празник, ова никако не смеете да го направите задутре, особено на жените им е ЗАБРАНЕТО една работа!

Angela

Крај на нивната ера во Британија: Хари и Меган ги вратија клучевите од куќата Фрогмор

Angela