EXCLUSIVE MK
Македонија НАСЛОВНА

Сочувство и солидарност од Грција до Северна Македонија по пожарот во тетовската болница

Сочувство до семејствата на загинатите и солидарност до народот и владата на Северна Македонија по синоќешниот пожар во модуларната болница во Тетово, изразија, преку „Твитер“ од Министерството за надворешни работи на Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

-Нашите мисли се со жртвите од ужасниот пожар во болничката единица во Тетово и со сите погодени од оваа трагедија. Го изразуваме нашето искрено сочувство до семејствата на жртвите и нашата солидарност до народот и Владата на Северна Македонија, напишаа од грчкото МНР.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Османи: Има можности за решавање на спорот со Бугарија до крајот на годината

Angela

Трета доза досега примиле 499 граѓани, 44 отсто од полнолетното население е ревакцинирано

Angela

Што се симптоми на депресијата

Angela