EXCLUSIVE MK
ВЕСТИ Македонија НАСЛОВНА

Со себе носете чадор – празнична временска прогноза

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои околу пладне поинтензивни ќе бидат на запад, а во вечерните часови ќе се интензивираат на исток. Во јужните делови, каде се очекуваат и сончеви периоди, ќе има услови за нестабилност со пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје претежно облачно со повремени врнежи од дожд, поинтензивни попладне.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Дневен хороскоп за четврток (28.10.2021)

Angela

Крвта не е вода: Братот на Лепа Брена во музичките води заплови пред неа, а еве како изгледа (ФОТО)

Angela

Братот на сопственикот на ПСЖ ги вжешти социјалните мрежи со објавата за Меси

Angela