EXCLUSIVE MK
Шоу биз

Со стомак до заби се прошета низ центарот на Белград – еве како изгледа снаата на Цеца неколку недели пред да се породи (ФОТО)

Богдана Ражнатовиќ одбројува до раѓањето на вториот син со Вељко Ражнатовиќ, кого решиле да му го дадат името Крстан. Убавата снаа на Цеца изминативе денови се шеташе низ Белград и уживаше во прошетката со синот Жељко, а сите ја гледаа со воодушевување поради убавиот изглед во поодмината бременост.

Богдана во петок ќе биде дел од шоуто „Цеца шоу“ во кое ќе се види како поминува време пред породувањето, но и додека се грижи за синот Жељко со кој ужива во прошетка, игра и ручек.

Таа ручала во новоотворениот ресторан на нејзината сестра Наташа каде покрај синот била придружувана и од пријателка.

А за тоа време, нејзината свекрва, Цеца, напорно работеше со своите кандидати во „Ѕвезде Гранда“. Цеца во емисијата што ќе се емитува во петок откри како оди работата со кандидатите пред финалето, на што најмногу се жалат и како менторството влијае на нејзините други деловни обврски.

– Нешто и не е при крај, финалето е дури на крајот на јуни и има уште многу работа со кандидатите. Жал ми е за оние деца што не успеваат, затоа што квалитетните пејачи секогаш пропаѓаат – вели Цеца.

-Па, дури и на нас што сме долги години во оваа работа, да немаме ден, да ни боли грло, да не можеме да бидеме совршени. Тие носат огромна количина на трепет, страв и фасцинација додека пеат пред сите нас кои имаме навистина завидна кариера. Тоа е сплет на чувства – искрено изјави Цеца во новата епизода од серијата „Цеца шоу“.

– Јас сум многу со силна волја, не можам да молчам и ако некој го оштети мојот кандидат, реагирам бурно. Во 97 проценти од случаите сум објективна, понекогаш се случува да не слушнам нешто добро во студио, па само кога слушам дома слушам грешка, но кажувам дали било така – вели пејачката.

Таа откри и дека никогаш немала повеќе обврски од изминатата година.

– Ми недостига одмор, тоа најмногу. Никогаш не сум имал поголеми обврски од оваа година. Големи ѕвезди, концерти, Цеца и деца шоу. Раскинав на илјада страни, веќе не знам каде се разбудив, зошто, како, со кого, за што зборувам, тоа е веќе тотално лудило – искрено изјави Цеца.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Почина Ферус Мустафов

Angela

ПРОЅИРНА ТАНГА И БРАДАВИЦА ВО КАДАРОТ – Милица Дабовиќ објави топлес фотографија која не ја наплати преку „Онлифанс“, ќе триете очи и вие! (ФОТО+18)

Angela

ТРАГЕДИЈА ВО ДОМОТ НА ЈЕЛЕНА ТОМАШЕВИЌ – пејачката ја загуби личноста која и беше потпора во животот! (ФОТО)

Angela