EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Со убавината пленеше каде и да се појавеше: Драгана Мирковиќ во младоста сите ги маѓепсуваше со нејзината витка фигура (ФОТО)

Драгана Мирковиќ зад себе има повеќедецениска кариера и многу хитови.

Уште кога стапи на сцената, таа привлече многу внимание со своите песни и раскошен глас.

Кариерата ја градеше исклучиво на талент, а не на скандали.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic)

Покрај долгата кариера со која има сите причини да се гордее, Мирковиќ има и хармоничен брак.

Имено, таа повеќе од 20 години е во брак со бизнисменот Тони Бијелиќ, со кој ги има синот Марко и ќерката Мануела.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic)

На една страница на Инстаграм на која се објавуваат стари фотографии од пејачи, пронајдена е фотографија од Драгани која датира од 1996 година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @estradni.arhiv

А, нејзината раскошна убавина и витка линија доаѓаат до израз на споменатата фотографија.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Срцето им е како КАМЕН: Во овие знаци се раѓаат “најстудените“ жени

Angela

Немања Гудељ сподели претажна фотографија по загубата на неродената ќерка: „Сега се заедно на небото“ (ФОТО)

Angela

Светскиот ден на здравјето – 7 април

Angela