EXCLUSIVE MK
Љубов и интима ЗАБАВА НАСЛОВНА

Список со 10-те најголеми фантазии на мажите

Студијата на Универзитетот во Квебек неодамна ги испита сексуалните фантазии на жените и мажите – со изненадувачки резултати

Истражувачите прашаа 799 жени и 717 мажи за нивните сексуални преференции преку онлајн прашалник. Меѓу жените, сексот е особено популарен во особено романтична атмосфера (85 проценти), но и фантазии за подредена положба (65 проценти). Ова се 10 -те најчести сексуални фантазии на мажите…

1 место: секс со две жени

Класиката е на прво место со повеќе од 84 проценти: сексот во тројка со две жени сѐ уште е најпопуларната сексуална фантазија кај мажите

2 место: гледање две жени како имаат секс

Второто место го зазема фантазијата, која честопати може да се поврзе со секс во тројка. Дури 82 проценти од анкетираните мажи имаат воајеристички карактеристики и сонуваат да можат да гледаат две жени како имаат секс.

3 место: секс на јавно место

Исто така популарно: не само секс во кревет, туку и на понеобични места. Сексот во природа е популарен, т.е. на плажа или во шума но и секс во авион.

4 место: секс со три жени

Некои од учесниците во истражувањето веројатно мислеа: ако фантазирам, тогаш фантазирам правилно! Впрочем, за 75 проценти од мажите, сексот во тројка не е доволен, тие фантазираат за сексуално искуство со три жени во исто време.

5 место: секс со непозната жена

Особено возбудливо: фантазирање за секс за една ноќ со непозната убавина. Според истражувањето, 72,5 проценти би сакале да ги искусат шармот на непознатото.

6 место: анален секс

Нешто изненадувачки, аналниот секс е дури на шестото место со 64,5 проценти. Можеби затоа што за некои тоа веќе не е фантазија?

7 место: гледање како непознати лица се соблекуваат

Побезбедна фантазија се најде на седмото место: 63 проценти од мажите сакаат да гледаат непозната жена како се соблекува, односно стриптиз.

8 место: доминирање со партнерот за време на сексот

За жените, послушноста за време на сексот е една од најпопуларните фантазии – и ова им одговара на 60 проценти од машките испитаници кои сакаат да доминираат со својата партнерка за време на сексот. Дали хит филмот „Педесет нијанси сиво“ одигра улога тука?

9 место: секс со помлада жена

Кога станува збор за сексуалните фантазии, се чини дека возраста на жените исто така игра улога за многу мажи. Дури 57 проценти би сакале да легнат со помлада жена.

10 место: да бидете потчинети на партнерот за време на сексот

Истражувањата покажуваат дека мажите попрво би доминирале во кревет отколку да бидат „издоминирани“. Меѓутоа, некои од испитаниците (53 проценти), исто така, изјавиле дека имаат фантазија жената да доминира со нив.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

УТРЕ ПОТОПЛО ОД ДЕНЕС, ВО ОВОЈ ГРАД ЌЕ ИМА 33 СТЕПЕНИ – но тоа не е ништо, подгответе се за вистински пекол во петок!

Angela

НИ ДОАЃА ГОЛЕМ ПРАЗНИК УТРЕ – за оваа вода се верува дека е лековита, помолете се на овој светец и сите желби ќе ви станат реалност!

Angela

УТРЕШНИОТ ДАТУМ Е КЛУЧЕН ЗА ТРИ ЗНАКА – еве за што треба да бидат подготвени откако Меркур ќе влезе во Близнаци!

Angela