EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

Србите гневни на Здравко Чолиќ: „Цела држава е во жалост, а ти си пееш“

Цела Србија беше во жалост со денови поради двата страшни масакри во кои загинаа 17 невини млади луѓе. По тој повод, целата естрада ги откажа настапите низ регионот и светот, но тоа не беше случај со Здравко Чолиќ.

Имено, пејачот во Норвешка одлучил својот концерт да го одржи во градот Осло и покрај страшните настани кои го зафатија целиот Балкан.

Пејачот без проблем имаше настап пред полн клуб, а откако се дозна дека тој нема да го откаже закажаниот настан, тој е бомбардиран со негативни коментари на социјалните мрежи и Србите жестоко ја осудуваат неговата скандалозна одлука.

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

Од понеделник и во Македонија лицата над 60 години ќе можат да примат трета доза од вакцините против Ковид-19

Angela

СИТЕ МИСЛЕА ЌЕ СЕ ЗЕМАТ И ЌЕ ИМААТ ДЕЦА: И поранешниот на Анастасија не издржа, откри дека чека принова – нема да и биде добро на пејачката од оваа фотографија!

Angela

Видеото што налути многумина: Младоженецот испраќа пораки на мобилен додека излегува од црквата со невестата

Angela