EXCLUSIVE MK
НАСЛОВНА Шоу биз

СРПСКАТА ПЕЈАЧКА СО МАКЕДОНСКО ПОТЕКЛО ОЧАЈНА ПО ТРАГЕДИЈАТА: Се уште сум во шок, синот на Енис беше добро воспитан – откри и од што починал!

Синот на пејачот Енис Беговиќ, Армин Беговиќ починал денеска во Клиничкиот центар во Сараево.

Сеста за неговата прерана смрт го потресе регионот, особено неговите колеги кои останаа во шок и неверување за оваа голема загуба.

Една од нив е и српската пејачка со македонско потекло Гоца Божиновска која е дологодишна пријателка со пејачот.

-Боже ужасна вест. Не постои ништо поболно, шокирана сум навистина. Знам дека беше болен, но мислев дека не е нешто страшно. Ние сме долгогодишни пријатели, Енис и јас се видовме за Нова година, убаво се размуабетивме, вели Божиновска.

Таа додава дека неговиот син бил спортист и дека тренирал фудбал.

-Многу добро беше воспитан, се уште не можам да си дојдам на себе, вели Божиновска за српски Телеграф.

Инаку претходно објавивме дека тој починал на 29 години чекајќи го да се роди своето дете.

 

МОЖЕБИ ЌЕ САКАТЕ ДА ПРОЧИТАТЕ И ЗА ...

„Знаев дека е женет и го разведов од тој брак“ – Сузана Манчиќ реши повеќе да не молчи за љубовното минато, од овие зборови ќе се шокирате

Angela

Која е тајната на долговечноста?

Angela

ФОТО: Само таа знае како: Меланија Трамп со уште еден моден погодок

Angela